En
آخرین اخبار
کد خبر : 208
تاریخ انتشار : 19 خرداد 1399 - 16:08
موتورهاي نسل جديد تراکتور رونمايي شد
طي آييني از نسل جديد موتورهاي تراکتور در شرکت موتورسازان تراکتورسازي ايران رونمايي شد
به نقل از روابط عمومي تراکتورسازي ايران ، محمد شهباز، مديرعامل شرکت موتورسازان اين کارخانه روز دوشنبه در اين آيين گفت : اين موتورهاي از نوع ديزلي چهار سليندر است و متناسب با نياز بازار و سفارش مشتريان توليد مي شود.

وي ظرفيت سالانه توليد موتورهاي چهار سيلندر در اين شرکت را 20 هزار دستگاه اعلام کرد.

در اين آيين اعلام شد75 درصد قطعات موتورهاي نسل جديد داخلي و براي بومي سازي 25 درصد بقيه برنامه ريزي شده است .

در اين نوع موتورها، که شيوه کار آن الکترونيکي است توان و گشتاور موتور از 330 به 400نيوتون رسيده و آلايندگي آن نيز صفر شده است.

فرهاد عبدي، مدير بازاريابي و فروش شرکت موتورسازان در آيين رونماي از اين موتورها گفت: با طراحي و توليد نسل جديد موتورهاي ديزلي چهار سيلندر تراکتور بازارهاي صادراتي جديدي در اروپاي شرقي و آفريقا به روي ما گشوده شده است.

وي اظهار کرد: با ورود نسل جديد موتورهاي تراکتور سهم شرکت تراکتورسازي ايران در بازارهاي داخلي از 80 به 90 درصدي افزايش مي يابد.

وي ابراز اميدواري کرد که بازار صادراتي موتورهاي صنعتي کشور با طراحي و توليد موتورهاي جديد تراکتور به سه ميليون دلار افزايش يابد.

ابوالفتح ابراهيمي، مديرعامل شرکت تراکتورسازي ايران نيز گفت: در سال جديد طراحي و توليد دو  موتور جديد 4120 و 450در شرکت موتورسازان برنامه ريزي شده است.

وي افزود: اين دو موتور جديد قدرت بيشتر و مصرف سوخت کمتري خواهند داشت، ضمن اينکه کرابري ادوات جديد با نصب آنان بر روي تراکتور امکان پذير خواهد شد.

شرکت موتورسازان بعنوان يکي از پروژه هاي طرح مجتمع تراکتور سازي ايران بمنظور تامين موتورهاي موردنياز شرکت تراکتورسازي ايران احداث شد و پس از آن در راستاي سياست کوچک سازي صنايع، از شرکت مادر تفکيک و در  سال 1371 پروانه بهره برداري مستقل تحت عنوان "شرکت موتورسازان تراکتورسازي ايران" را دريافت نمود.

در سال 1386 براساس سياست هاي اقتصادي کشور، بر اساس اصل 44 قانون اساسي، اين شرکت در سازمان بورس اوراق بهادر تهران بعنوان شرکت سهامي عام پذيرفته شد که هم اکنون بيش از 52 درصد سهام آن متعلق به شرکت تراکتورسازي ايران و 34درصد متعلق به آستان قدس رضوي و مابقي متعلق به کارکنان و سهامداران جزء ميباشد.

درحال حاضر اين شرکت بيش از 50 نوع موتورکاربردي , در قدرت هاي متنوع 35 تا 150 اسب بخار را توليد و عرضه مي کند.