En
آخرین اخبار
کد خبر : 213
تاریخ انتشار : 22 تیر 1399 - 11:16
رشد 121 درصدي توليد در کارخانه تراکتورسازي اروميه
مديرعامل شرکت تراکتورسازي اروميه گفت: 6 نوع تراکتور در اروميه هم اکنون توليد مي‌شود؛ ضمن اينکه شيوع کرونا فعاليت‌مان را مختل نکرده است.

  شرکت تراکتورسازي اروميه در سال 1362 با نام دهقان صنعت براي توليد ادوات کشاورزي توسط جهاد سازندگي تاسيس شد، تا سال 1371 فعاليت‌ها ادامه داشت، تا اينکه به سازمان همياري شهرداري‌هاي استان واگذار مي‌شود در سال 1382 ز دهقان صنعت به تراکتورسازي اروميه تغيير نام داد.

در سال 1382 با همکاري کمپاني ايتاليايي، مونتاژ تراکتور باغي در اين مجموعه صنعتي آغاز مي‌شود و محصولات اين شرکت جهت آباداني و گسترش کشاورزي وارد باغات مي‌‌شود.

گارانتي رايگان 24 ماهه و سيزده سال خدمات پس از فروش

تا سال 1382 اين رويه حفظ مي‌شود ولي به دلايلي شرکت با زيان‌دهي مواجه شده و براي جلوگيري از انحلال ( ماده 141 قانون تجارت )،به تراکتورسازي ايران واگذار مي‌شود.

در سال 1390 مصادف با شدت گرفتن تحريم‌ها، در تامين موتور مشکل ايجاد مي‌شود، چرا که اين موتورها از ايتاليا و آلمان وارد مي‌شد؛ به همين دليل تراکتورسازي اروميه در عمل و به معناي واقعي کلمه زمين‌گير مي‌شود و در نهايت با همکاري مهندسان و مديران اين شرکت، موتور ايراني ساخته و بر روي تراکتور باغي ايراني نصب مي‌شود؛ که در اين مدت ارتقاء و بهبود کيفيت يافته است.

خوشبختانه امروز اين شرکت با افتخار گارانتي رايگان 24 ماهه و سيزده سال خدمات پس از فروش براي محصولات خود در سراسر کشور ارائه مي‌کند.

6 نوع تراکتور در اروميه توليد مي‌شود/ توليد همه قطعات توسط مهندسان ايراني

مرتضي مشکيني مديرعامل شرکت تراکتورسازي اروميه در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اينکه علاوه بر تراکتور فوق در حال حاضر 5 نوع محصول ديگر نيز توليد مي‌شود، ادامه داد: «  ITM 938 ، ITM 470 4WD ، ITM470 2WD ، ITM 240 4WD ،  ITM 240 2WDدر اروميه توليد مي‌شود.

وي به تقسيم‌بندي تراکتورها به صورت سبک، سنگين و نيمه‌سنگين اشاره کرد و بيان داشت: در اروميه تراکتورهاي سبک توسط مهندسان ساخته مي‌شود که اين موضوع افتخار بزرگي براي مردم کشور است، از قطعات خارجي در حد 3يا 4 درصد استفاده مي‌کنيم.

اين مسئول ضمن اشاره به راه اندازي کارگاه ريخته‌گري در اروميه، اظهار کرد: قطعات در اروميه و تبريز توليد شده و 400شرکت در زمينه توليد قطعات با تراکتورسازي ايران همکاري نزديک دارند؛ هم اکنون خوشبختانه شرايطي ايجاد شده است که علاوه بر تامين نياز کشور در بخش زراعي و باغي؛ امکان صادرات نيز وجود دارد.

مديرعامل شرکت تراکتورسازي اروميه ضمن ابراز خشنودي از اينکه براي 150 نفر به صورت مستقيم اشتغال‌زايي شده است، اضافه کرد: کارگاه ريخته‌گري دو شيفت کار مي‌کند ولي کارخانه به صورت تک شيفت کار مي‌کند؛ خوشبختانه تاکنون تعديل نيرو انجام نگرفته، همچنين به واسطه همکاري با شرکت‌‌هاي مختلف نيز تعداد قابل توجهي اشتغال غيرمستقيم نيز ايجاد شده است.

موردي از ابتلا به کرونا گزارش نشده است/ رشد 121درصدي توليد تراکتور در اروميه

وي با اشاره به اينکه شيوع ويروس کرونا در روند فعاليت اين کارخانه هيچ گونه تاثير منفي نداشته است، اظهار کرد: علي رغم اينکه بسياري از کارخانه‌‌ها و توليدکننده‌ها از شيوع اين بيماري متضرر شده‌اند ولي سال گذشته در مقايسه با سال 97 حدود 47 درصد افزايش توليد داشتيم‌؛ سه ماه امسال هم نسبت به سال گذشته121  درصد افزايش توليد داشته‌ايم.

اين مسئول با بيان اينکه به شعار سال مبني بر جهش توليد در اين کارخانه به معناي واقعي کلمه جامه عمل پوشانده شد، اضافه کرد: اين شعار در کارخانه تراکتورسازي اروميه جنبه عيني و عملي پيدا کرد و پيش‌بيني مي‌کنيم که اين رويه حفظ شود؛ سال گذشته 1هزار و 200دستگاه تراکتور توليد شد که اميدواريم امسال رقم فوق به 2هزار و 80دستگاه برسد.

وي ضمن ابراز اينکه در اثر شيوع ويروس کرونا تعديل نيرو و رکود در اين کارخانه شاهد نبوده‌ايم، بلکه تاکنون موردي از ابتلا به کرونا گزارش نشده است، اظهار کرد: پروتکل‌هاي بهداشتي و فاصله‌گذاري اجتماعي به صورت دقيق رعايت مي‌شود، همچنين از تردد و فعاليت افراد بدون ماسک به صورت جدي جلوگيري به عمل مي‌آيد و خودروها نيز به صورت منظم ضدعفوني مي‌شود.

اين کارخانه در آمار اشتغال آذربايجان غربي تاثير مستقيم دارد

وي ضمن اشاره به اينکه اين کارخانه در اشتغال استان، گردش مالي و اقتصاد آذربايجان غربي به ويژه اروميه تاثير مستقيم، مثبت و سازنده‌اي دارد، اظهار کرد: اين کارخانه از معدود صنايع فعال، چابک و توانمند استان به شمار مي‌رود که کاملا بر روي پاي خود ايستاده است و از هيچ گونه کمک دولتي نيز تاکنون بهره نگرفته است و در ايجاد امنيت غذايي کشور و گسترش کشاورزي نقش مثبتي دارد.

وي با اشاره به اينکه يک محصول جديد نيز در سه ماه سوم امسال و يک محصول ديگر نيز در سال آينده به چرخه توليد وارد خواهد شد، براي اشتغال‌زايي به اين واسطه ابراز اميدواري کرد و گفت: اين دو رويداد رونق کارخانه را به دنبال داشته و تاثير ملموسي هم در بخش کشاورزي خواهد داشت.

اين مسئول با بيان اينکه کارخانه تراکتورسازي ايران در کل کشور 200 نمايندگي فعال دارد، اضافه کرد: در اين نمايندگي‌ها فروش، ثبت سفارش، خدمات پس از فروش ، تعميرات و ... انجام مي‌شود و از اين طريق براي جلب رضايت مشتريان اهتمام مي‌شود تا در کمترين زمان، همه خدمات مورد نياز را در اسرع وقت و در محل اقامت خود دريافت کنند.