En
آخرین اخبار
کد خبر : 385
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1402 - 15:35
توسعه و تنوع بخشی کسب و کارها در تراکتورسازی/ تراکتورسازی از تولید تک محصولی فاصله می گیرد
مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران در مراسم معارفه معاونت بازاریابی و فروش گروه صنعتی تراکتورسازی گفت: توسعه، تنوع بخشی و نوین سازی تولیدات تراکتورسازی امسال در اولویت قرار دارد بطوری که براساس برنامه ریزی صورت گرفته با تمامی زیر مجموعه های گروه مقرر گردیده تولید در تراکتورسازی به صورت استراتژی 50 *50 صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران،مصطفی وحیدزاده در تشریح این رویکرد اضافه کرد: در این هدف گذاری 50 درصد از تولیدات تراکتورسازی به محصول اصلی یعنی تراکتور اختصاص یافته و 50 درصد مابقی به سایر کسب و کارها و محصولات مانند ادوات کشاورزی، خودروهای تجاری، ماشین آلات حوزه راه و شهرسازی، ابزارهای مورد نیاز صنعت گران، قطعات، موتور و ریخته گری منوط شده است.

وی تاکید کرد: در همین راستا از امسال اقدامات برای تولید ادوات کشاورزی که خلع بسیاری برای کشاورزان کشور ایجاد کرده و به دلیل وارداتی بودن بخش عظیمی از این محصولات، نه تنها شاهد خروج ارز از کشور هستیم بلکه به جهت بحث تحریمها در بسیاری از مواقع مشکلات ادیده ای را برای کشاورزان به دنبال دارد که امیدواریم با این تمهیدات بتوانیم این بخش از دغدغه کشاورز و کشاورزی را نیز مرتفع سازیم.

وی در این جلسه درباره ارتقاء حوزه فروش از مدیریت به معاونت نیز اظهار داشت: به منظور مدرن سازی بخش فروش و باتوجه به استراتژی یاد شده و حتی حضور در بازارهای بین المللی به جهت بهره مندی از دیپلماسی های بازرگانی بروز، مجموعه فروش به عنوان معاونت ارتقاء داده شد.

این فعال حوزه صنعت کشور با یادآوری اینکه تمامی برنامه ریزی های و اقدامات در گروه معظم تراکتورسازی با هدف ایفای نقش در ایران اسلامی انجام می شود افزود: مطمئنا ثمرات افزایش تولید و توسعه بازارهای هدف داخلی و خارجی به تمامی بخشهای جامعه از صنعت و اقتصاد گرفته حتی فرهنگ انتقال خواهد یافت.

وحیدزاده  با اشاره به دیدگاه برکت روز افزون در کسب و کارهای کارگری که حتی مورد تاکید خداوند متعال، انبیاء و اولیاء می باشد عنوان کرد: در مجموعه تراکتورسازی در سایه دستان پینه بسته کارگرانی که شبانه روزی تلاش می کنند برکتی وجود دارد که می توان به آن بالید و در سایه همین خیر و برکت حتی شده با صادرات تنها یک پیچ در رفع و حل بخشی از مشکلات جامعه و توسعه ایران اسلامی گام برخواهیم داشت که این خود افتخار و غنیمتی بزرگ برایمان خواهد بود.

در ادامه این نشست معاون بازریابی و فروش تراکتورسازی نیز از تلاش جهت ایجاد بستری مناسب برای بخش فروش این گروه صنعتی خبر داد و افزود: پیشنهاد ایجاد شرکت لیزینگ در همین راستا و به منظور قطع وابستگی داده می شود.

گفتنی است تراکتورسازی سال گذشته با عرضه نزدیک به 25 هزار دستگاه انواع تراکتور به کشاورزان و بازارهای داخلی بیش از 99 درصد نیاز کشاورزی کشور به این محصول استراتژیک را تامین کرده است.