En
آخرین اخبار
کد خبر : 398
تاریخ انتشار : 18 خرداد 1402 - 10:40
خبر خوش رئیس جمهور برای کشاورزان
رئیس جمهور امروز در جریان بازدید از کارخانه تراکتورسازی تبریز و در راستای حمایت از تولید و اشتغال، دستور اختصاص 50 هزار میلیارد ریال تسهیلات جهت خرید تراکتور به کشاورزان را صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران، سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه‌های سفر دوم دولت به استان آذربایجان‌شرقی، ضمن بازدید از خط تولید شرکت تراکتورسازی ایران، از 4 محصول جدید این گروه صنعتی رونمایی کرد.

تراکتور شالیزار ، محور جلوی تراکتور سنگین ،موتورهای صنعتی،ایجاد خط تولید و مونتاژ خودروهای تجاری جدید 4 محصول جدید شرکت تراکتورسازی ایران بود که با حضور رئیس جمهور رونمایی شد.

با داخلی‌سازی تولید تراکتور شالیزار نه تنها سالانه از خروج ۱۵ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد شد، بلکه پیش‌بینی می‌شود از محل صادرات این نوع تراکتور، سالانه پنج میلیون دلار نیز ارز عاید کشور شود.

با دستیابی به تکنولوژی طراحی و تولید این نوع تراکتور در تراکتورسازی، ایران نیز به جمع کشورهای دارنده تکنولوژی تولید این نوع محصول در دنیا اضافه شد.

سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور همچنین در حاشیه رونمایی از این دو محصول شرکت تراکتورسازی ایران با اشاره به مصوبه دولت، از تخصیص ۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی و اعطای این تسهیلات به کشاورزان خریدار تراکتورهای ایرانی خبر داد.