En
آخرین اخبار
کد خبر : 394
تاریخ انتشار : 16 خرداد 1402 - 11:32
ایجاد خط تولید و مونتاژ خودروهای تجاری جدید با ظرفیت 4 هزار دستگاه در تراکتورسازی
مدیر عامل شرکت خودروسازان دیزلی آذربایجان گفت: امروزبا حضور رییس جمهور خط تولید و مونتاژ جدید انواع خودروهای تجاری سبک و سنگین، کشنده و ون افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران،سعید پناهی افزود: این خط در مساحت 10 هزار متر مربعی و با سرمایه گذاری 2هزار و 800 هزار میلیارد ریالی و برای تولید 4 هزار دستگاه انواع کامیونت، کشنده و ون ایجاد شده است.
وی برنامه تولید امسال این خط تولید را 500 دستگاه اعلام و اضافه کرد: این خط تولید در کمتر از شش ماه تجهیز و راه اندازی شده و با ایجاد این خط برای 200 نفر به صورت مستقیم و بیش از 300 نفر به صورت غیر مستقیم زمینه اشتغال فراهم شده است.
پناهی افزایش تنوع محصولات کامیونت از 6 تن به بالا که نیاز آن در کشور کاملا محسوس می باشد از مهمترین اهداف ایجاد این خط دانست و گفت: افزایش کیفیت تولیدات در این حوزه، افزایش تولید روزانه به 20 دستگاه، تلاش برای تنوع بخشی به تولیدات تراکتورسازی و خروج از تک محصولی در این واحد صنعتی و مهمتر از همه ایجاد اشتغال از دیگر اهداف راه اندازی این خط تولید می باشد.
این فعال صنعتی خبر خوشی هم به حوزه های که نیازمند کامیونتهای 11 تنی هستند داد و اظهار داشت: کامیونت 11 تنی به عنوان یک محصول استراتژیک که نیاز بسیاری از حوزه های و صنایع می باشد همزمان با این افتتاح در این مجموعه تولید و به متقاضیان عرضه خواهد شد.
گفتنی است تراکتورسازی ایران هم اکنون با 12 شرکت اقماری که 8 شرکت در تبریز، 2 شرکت در خارج از آذربایجان شرقی و 2 شرکت در بیرون از مرزهای ایران اسلامی، بزرگترین تولید کننده ماشین آلات کشاورزی و تراکتور از 35 تا 150 اسب بخار در کشور می باشد که در حال حاضر 99 درصد نیاز کشاورزان کشور به تراکتور را تامین و بالغ بر 41 میلیون دلار ارز آوری طی سال گذشته از محل صادرات انواع تراکتور، موتور، قطعات ریخته و ... برای کشور داشته است.