En
آخرین اخبار
کد خبر : 396
تاریخ انتشار : 18 خرداد 1402 - 12:50
بهره برداری از 4 پروژه تراکتورسازی توسط رییس جمهور
مدیرعامل این گروه صنعتی گفت: با افتتاح 4 پروژه تراکتورسازی همزمان با حضور رییس جمهور در تراکتورسازی، نه تنها سالانه 46 میلیون دلار از خروج ارز از کشور جلوگیری می شود بلکه پیش بینی شده از محل صادرات محصولاتی تولید این طرحها بیش از 9 میلیون دلار ارز نیز عاید کشور شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران،مصطفی وحید زاده افزود: برای بهره برداری از طرحهای تراکتورسازی نزدیک به 10 هزار میلیارد رالر سرمایه گذاری صورت گرفته که با اتمام این طرحها در مجموع برای به یک هزار 300 نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی طراحی و تولید تراکتور شالیزار برای اولین بار در کشور که کشاورزی را از وابستگی به تراکتورهای خارجی بی نیاز می کند و تکنولوژی آن در دست معدود کشورهایی مثل آمریکا، ژاپن، کره، هند و ... می باشد و ایران نیز با طراح و تولید ان در جمع این کشورهای قرار می گیرد، طراحی و تولید محور جلوی تراکتور سنگین که جلوگیری از خروج سالانه 1 میلیون دلار ارز از کشور و قطع وابستگی به خارج، راه اندازی خط تولید موتورهای صنعتی در تراکتورسازی که جلوگیری از خروج سالانه 30 میلیون دلار ارز از کشور و ارز آوری 4 میلیون دلاری از محل صادرات موتورهای صنعتی برای کشور را بدنبال خواهد داشت و ایجاد خط تولید و مونتاژ خودروهای تجاری جدید با ظرفیت 4 هزار دستگاه در تراکتورسازی را مجموعا 4 پروژه آماده تراکتورسازی برای بهره برداری با حضور رییس جمهور اعلام کرد.

وحیدزاده درباره قیمت بهای تمام شده محصولات داخلی سازی شده با نمونه های مشابه خارجی گفت: نسبت قيمت تمام شده داخلي به مشابه خارجي برای تراکتور شالیزار 63 درصد، موتورهای صنعتی 65 درصد و محورجلوی تراکتور سنگین 56 درصد می باشد.